Humoristi Albano Bogdo: E urrej mamanë time

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:35 03-05-2016 Humoristi Albano Bogdo: E urrej mamanë time

Humoristi Albano Bogdo bën rrëfimin që jo shumëkush mund ta bëjë publik. Ai e urren mamanë e tij. Por zbulon edhe arsyet pse. Duhet thënë se nuk është një urrejtje ‘’prej vërteti’’.

Ja çfarë shkruan Bogdo i njohur për humorin e tij natyral dhe mesazhi mes rreshtave:

“E urrej mamane time. Me shtyu te lexoja libra gjithe jeten, dhe sot ato libra nuk me hyjne ne pune. Me mesoi te jem i ndershem, dhe mbeta fukara. Me tha, qe kur te me jepet mundesia te ndihmoj dike, mos t’i kerkoj gje si shperblim. Me urdheroi, qe deri sa te vdisja, kur te shihja dike te moshuar ne kembe, t’i liroja vendin. Me pergatiti te jetoja ne nje bote qe nuk ekziston me. Prind i paafte. Me katandisi njeri te mire, dhe me leshoi ne nje bote me ujqer qe hane femijet per leke.’’

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070111751556396
array(1) { ["section"]=> string(48) "humoristi-albano-bogdo-e-urrej-mamane-time-39363" }