Hysaj në skuadër me Ronaldon dhe Bale, si idealët e Europës

Publikuar tek: sport, më 19:16 14-10-2015 Hysaj në skuadër me Ronaldon dhe Bale, si idealët e Europës

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj është përzgjedhur si pjesë e formacionit ideal të Euro2016. Në një artikull të publikuar nga prestigjozja italiane “Corriere Dello Sport”, shkodrani renditet mes lojtarëve me famë ndërkombëtare në formacionin më të mirë të Europës.

Pjesë e formacionit janë gjithashtu:  Buffon (Itali), Pique (Spanjë), Kompany (Belgjikë), Alaba (Austri), Iniesta (Spanjë), Modric (Kroaci), Pogba (Francë), Ronaldo (Portugali), Lewandowski (Poloni) dhe Bale (Uells).

Lojtari i Napolit është vlerësuar në Itali si një nga mbrojtësit më të mirë të rinj dhe që aspiron të prekë majat e futbollit në të ardhmen.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « De Biasi qetëson Manajn: Ishte keqkuptim, dyert i ka të hapura
Berisha “aktori” kryesor në kualifikimin e Shqipërisë në Euro2016 »
Article Logic
Execution time: 0.020435810089111
array(1) { ["section"]=> string(64) "hysaj-ne-skuader-me-ronaldon-dhe-bale-si-idealet-e-europes-23125" }