I biri ka ditëlindjen, presidenti bën urimin prekës: Më kujtohet...linde në kohë lufte

Publikuar tek: aktualitet, më 20:03 13-04-2018 I biri ka ditëlindjen, presidenti bën urimin prekës: Më kujtohet...linde në kohë lufte Presidenti Hashim Thaçi dhe i biri Endrit Thaçi

Endri Thaçi ditën e sotme ka festuar 19 vjetorin e lindjes, ndërsa një urim mjaft i bukur ka ardhur nga babai i tij, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.

Shkurt por me mjaft ndjenjë, Thaçi ka kujtuar edhe njëherë ditën e lindjes të së birit, një ditë e zakonshme lufte në Kosovë. Presidenti ka shkruar se ardhja në jetë e të birit i ka dhënë forcë për të luftuar e për t’i dhënë lirinë një gjenerate të fundit që lind në kohë trazirash.

POSTIMI I PLOTË:

Endrit, urime ditëlindja e 19-të! Si sot më kujtohet kur linde në kohë lufte, dhe më dhe forcë të arrijmë me mish e me shpirt lirinë ashtu që ti dhe të gjithë bashkëmoshatarët e tu të jenë gjenerata e fundit ndonjëherë që do të lindin në kohë lufte.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përfshihet nga flakët biznesi në Kavajë, shkrumbohet ndërtesa
Kaluan kontrollin e parë të sportelit, policia sekuestron 47 kg drogë në Kapshticë »
Article Logic
Execution time: 0.020308017730713
array(1) { ["section"]=> string(89) "i-biri-ka-ditelindjen-presidenti-ben-urimin-prekes-me-kujtohet-linde-ne-kohe-lufte-116815" }