“I dekonspiroi plani për Toyota-t me 3.4 mln euro”, Balla i përgjigjet rrufeshëm Bashës: Babale nuk ke me këllqe as të shtrëngosh llastikun e brekusheve

Publikuar tek: barometri, më 08:15 26-06-2018 “I dekonspiroi plani për Toyota-t me 3.4 mln euro”, Balla i përgjigjet rrufeshëm Bashës: Babale nuk ke me këllqe as të shtrëngosh llastikun e brekusheve

Reagon kreu i Grupit të PS, Taulant Balla pas akuzave të lëshuara nga kryedemokrati Lulzim Basha. Ky i fundit u shpreh më herët se plani i Ballës me dy Toyota-t me euro në Durrës dekonspiroi.

 

Kreu i PD tha se ky plan ishte bërë nga Balla në bashkëpunim me një nga bandat e Elbasanit me qëllim pastrimin e parave të pista.

Sakaq, pas këtyre akuzave vjen shpejt përgjigja e kreut të grupit socialist. Balla i përgjigjet me një gjuhë ironike kryedemokratit. "Mjerë kush të beson ty akoma dhe taksirati ynë që kemi përballë një opozitë qe e ktheve në teater babalesh!", shprehet ndër të tjera Balla. 

Reagimi i plotë:

O Babale! Mjerë kush të beson ty akoma dhe taksirati ynë që kemi përballë një opozitë qe e ktheve në teater babalesh!

Je kaq i mbaruar o Babale sa tani nuk ke me kellqe as te shtrengosh llastikun e brekusheve te rrenave, qe te bien perdite ne sy te miletit dhe ti hic s’do me dit, po vazhdon si budallai i fshatit... Hajde Babale hajde, fli gjume tani fli se per sot e dhe shfaqjen e renies se brekusheve.   

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024061918258667
array(1) { ["section"]=> string(155) "i-dekonspiroi-plani-per-toyota-t-me-3-4-mln-euro-balla-i-pergjigjet-rrufeshem-bashes-babale-nuk-ke-me-kellqe-as-te-shtrengosh-llastikun-e-brekusheve-125740" }