I dha pa dashje të birit 13 vjeçar morfinë, babai shpallet fajtor për vrasje

Publikuar tek: bota, më 11:12 16-04-2015 I dha pa dashje të birit 13 vjeçar morfinë, babai shpallet fajtor për vrasje Babai dhe i biri 13-vjeçar

Kevin Morton, 49 vjeç ka pranuar se ka vrarë djalin e tij duke i dhënë morfinë pas ankesave të 13 vjeçarit se kishte dhimbje të forta. Ai e ka cilësuar këtë si një gabim me të cilin do jetojë gjithë jetën e tij. “I dhashë tabletën e morfinës, por ajo ishte tepër e fortë për të. Duhet të përpiqem të jetoj me këtë gjë për pjesën e mbetur të jetës sime”, është shprehur babai.

Më parë Morton kishte shkruar edhe në Facebook pas ngjarjes : “E doja djalin tim të vogël më tepër se gjithçka në këtë botë. Ia dhashë tabletën gabimisht, por ajo ishte tepër e fortë për të, është faji im – duhet të përpiqem të jetoj me këtë gjë për pjesën e mbetur të jetës sime, por ishte një aksident”.

Morton u shpall fajtor për vrasjë nga Gjykata.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01577091217041
array(1) { ["section"]=> string(80) "i-dha-pa-dashje-te-birit-13-vjecar-morfine-babai-shpallet-fajtor-per-vrasje-8862" }