I është nënshtruar verifikimit për tenderat, flet Ylli Manjani: Është një çmenduri

Publikuar tek: politike, më 09:21 11-02-2019 I është nënshtruar verifikimit për tenderat, flet Ylli Manjani: Është një çmenduri

Për herë të parë që pas arrestimeve të ndodhura në ministrinë e Drejtësisë, lidhur me abuzimet në tendera, ku në verifikim janë dhe dy ish-ministra ka reaguar Ylli Manjani.

Ai ka thenë në KAPITAL në Vizion Plus se pret që e gjithë ngjarja të hetohet dhe personat përgjegjes, të vihen përpara pergjegjësisë.

Për këtë cështje jam informuar si i gjithë publiku, përmes medias. Nuk di asnjë gjë zyrtare. Aq sa dini ju di edhe unë.

Deri tani nuk ka folur për këtë cështje sepse do dukej sikur ishte problem im. Ky nuk është problem im. Është një cështje e kotë, një histori e stisur.

Në cilën studio lajmesh të shkoj të jap shpjegime? Është një cmenduri, një stisje, për të treguar se të gjithe këtu janë njësoj.

Nuk e perjashtoj as qasjen se kjo që po ndodh  mund të jetë sulm ndaj LSI. Kjo eshte nje syndrome qe vjen nga shoqëeria komunsite kur beheshin gjyqe popullore.

Ish ministri i drejtësisë ka folur edhe për protestën e opozitës. Sipas Manjanit  i tubimi i 16 shkurtit nuk do të sjellë ndonjë ndryshim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aleati i Bashës zbulon detaje: Protesta pa afat. Jo më çadra, do rezistojmë deri në...
ISP: Liderët politikë dhe kryeministri Rama SHKELËS TË KODIT TË SJELLJES »
Article Logic
Execution time: 0.0045921802520752
array(1) { ["section"]=> string(87) "i-eshte-nenshtruar-verifikimit-per-tenderat-flet-ylli-manjani-eshte-nje-cmenduri-152338" }