I lumtur se firmosi me Tiranën, sulmuesi nga Gaboni fton shokët në “birrari”

Publikuar tek: sport, më 12:52 20-08-2016 I lumtur se firmosi me Tiranën, sulmuesi nga Gaboni fton shokët në “birrari”

Romuald Ntsisigui firmosi ditën e djeshme zyrtarisht me Tiranën një kontratë 2-vjeçare. Sulmuesi nga Gaboni konsiderohet nga klubi bardheblu si një përforcim me vlera dhe që do të luajë një rol kryesor në ekipin e drejtuar nga trajneri Daja, sezonin e ri.

Pas firmës me Tiranën dhe seancës së djeshme stërvitore, Romuald është parë në shoqërinë e dy mesfushorëve nga Kongo që janë gjithashtu pjesë e bardhebluve në një nga restorantet e kryeqytetit. Sulmuesi nga Gaboni, Merveille dhe Nkounkou kanë pozuar në një foto me një nga menaxherët e restorantit në qendër të Tiranës.

Duket se në këto ditë të para të qëndrimit në vendin tonë, lojtarët afrikanë të ekipit bardheblu janë duke u përshtatur mjaft mirë në kryeqytet, ndërsa nuk i ka munguar as ngrohtësia dhe afrimiteti me qytetarët dhe sidomos me tifozët e Tiranës.

Screenshot_18.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nga emisionet tek transmetimet live dhe stadiumet e reja, ja si po ja rrisin vlerat futbollit shqiptar
Ky është goli i Balajt sot në fitoren e Terek Groznit (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.031505107879639
array(1) { ["section"]=> string(79) "i-lumtur-se-firmosi-me-tiranen-sulmuesi-nga-gaboni-fton-shoket-ne-birrari-50331" }