I njihni këta? Kjo është shqiptarja jonë, ai është i huaj por të dy janë yje botërorë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:24 18-07-2015 I njihni këta? Kjo është shqiptarja jonë, ai është i huaj por të dy janë yje botërorë Eliza Dushku dhe Brad Pitt

A jeni në gjendje t’i identifikoni personazhet në foto?

Ajo është shqiptare, ai është i huaj por të dy janë aktorë dhe kanë famë botërore. Bëhet fjalë për aktoren shqiptare Eliza Dushku dhe aktorin Brad Pitt.

Foto daton në vitin 1992 dhe është realizuar gjatë xhirimeve të filmit “That Night”, kohë kur Eliza jonë ishte vetëm 11 vjeç. Sot ajo është një emër i njohur për botën e filmit dhe ka bërë shumë shqiptarë krenarë me krenarinë e saj prej shqiptareje.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03521990776062
array(1) { ["section"]=> string(89) "i-njihni-keta-kjo-eshte-shqiptarja-jone-ai-eshte-i-huaj-por-te-dy-jane-yje-boterore-16507" }