I njohur nga “meme-t”, si ka ndryshuar në jetën reale djali që e ndjek tersi nga mbrapa

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:00 18-10-2015 I njohur nga “meme-t”, si ka ndryshuar në jetën reale djali që e ndjek tersi nga mbrapa

Kushdo që ka një adresë facebook-u është nuk mund të mos jetë përballur me “meme-t” e shpërnadra në faqet të ndryshme për “Bad Luck Brian”. Atë e ndjek gjithnjë tersi nga mbrapa. Dështon sa herë kryen një veprim dhe në ato momente të paimagjinueshme.

Megjithatë, Kyle Craven ka ndryshur shumë që nga koha kur ai ishte një gjimnazist.

Ky është emri real i djalit që shfaqet në “meme-t” me të cilat ne argëtohemi në facebook, por për atë vetë, fillimi i kësaj ‘loje’ nuk ka qenë aspak i lehtë.

Supozohej të ishte një shaka mes miqsh, kur një nga shokët e Carven mori foton e tij të gjimnazit dhe postoi në rrjetin social Reddit, por ajo u kthye me shpejtësi në virale.

Carven tregon se ditët e para nuk kanë qenë të lehta për të, gjithsesi çdo gjë ndryshoi me kalimin e kohës.

Ai tregon se njerëzit e kanë të vështirë ta identifikojnë atë me djalin e facebook, përveç atyre që e njohin historinë e tij. 

*Meme e parë e publikuar në Reedit

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070369243621826
array(1) { ["section"]=> string(90) "i-njohur-nga-meme-t-si-ka-ndryshuar-ne-jeten-reale-djali-qe-e-ndjek-tersi-nga-mbrapa-23379" }