I ofroi 1 mijë lek policit, prangoset i riu në Pogradec (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:27 11-10-2018 I ofroi 1 mijë lek policit, prangoset i riu në Pogradec (EMRI)

Policia e Pogradecit e ka arrestuar një 26-vjeçar   pasi i ofroi ryshfet efektivit të policisë.

Në pranga është vënë shtetasi  Nevrus Alla nga Senishta e Pogradecit, i cili i afroi 10 mijë lekë ryshfet policit rrugor.

Sipas policisë, arrestimi i tij u bë pasi, ky shtetas është kapur nga shërbimet e Policisë Rrugore duke drejtuar një motoçikletë pa targa, pa leje drejtimi dhe për të shmangur masën administrative, iu ka ofruar punonjësve një kartëmonedhë me vlerë 1000 lekë.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Pogradec për veprat penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike” dhe “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt”.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Probleme me sistemin në doganën e Kapshticës, makinat në rradhë prej disa orësh
Alarmi për pastrimin e parave, Tabaku: Raportet ndërkombëtare flasin për të vërtetat që opozita ka vite që i thërret »
Article Logic
Execution time: 0.020334005355835
array(1) { ["section"]=> string(66) "i-ofroi-1-mije-lek-policit-prangoset-i-riu-ne-pogradec-emri-137415" }