I papërmbajtshëm aktivisti: Më bezdis fakti që mund të riciklojmë politikanë si Mesila që ushtrojnë prostitucion nga mëngjesi në darkë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 07:26 28-09-2016 I papërmbajtshëm aktivisti: Më bezdis fakti që mund të riciklojmë politikanë si Mesila që ushtrojnë prostitucion nga mëngjesi në darkë

I papërmabjtshëm aktivisti i LGBT Kristi Pinderi i cili vijon sulmet e tij të forta ndaj politikanes Mesila Doda. Pinderi shkruan se e bezdis fakti që në këtë vend “riciklohen politikane si Mesila”, ndërsa akuzon se ajo dhe të gjithë politikanët e tjerë shqiptarë “ushtojnë prostitucion nga mëngjesi në darkë përmes favoreve e kompromiseve me njëri-tjetrin”.

REAGIMI I PLOTË I KRISTI PINDERIT:

Kam dy probleme ne lidhje me kete debatin per prostitucionin: Problemin e pare e kam me faktin qe flamurin pro legalizimit e mban nje biznesmen i cili e trajton debatin ne kendveshtrimin e shtimit te fitimeve e jo ne kendveshtrimin e tipit: secili ka te drejte te beje cte doje me trupin e vet. 2. Me bezdis fakti qe ne kete vend ne mund te riciklojme politikane si tipi i Mesiles permes te ashtuquajturit mbrojtje te moralit shoqeror. Mesila, e si ajo te gjithe politikanet shqiptare jane njerezit qe ushtrojne prostitucion nga mengjesi deri ne darke, permes favoreve, marreveshjeve e kompromiseve qe bejne me njeri tjetri. E thene ndryshe nje prostitute politike nuk mund te jape mendim se cfare do beje me trupin e vet nje grua apo nje burre

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020129919052124
array(1) { ["section"]=> string(139) "i-papermbajtshem-aktivisti-me-bezdis-fakti-qe-mund-te-riciklojme-politikane-si-mesila-qe-ushtrojne-prostitucion-nga-mengjesi-ne-darke-54348" }