I shfaq videon në emision, Rama i kthehet gazetares: Kjo që po bëni është përbuzje ndaj atyre njerëzve

Publikuar tek: politike, më 22:59 14-11-2017 I shfaq videon në emision, Rama i kthehet gazetares: Kjo që po bëni është përbuzje ndaj atyre njerëzve

Mbrëmjen e sotme kryeministrit Edi Rama në emision i është shfaqur në një video një nga takimet e tij me qytetarët në Dibër, i ndërthurur me një film që përcjell një panoramë të kohës së periudhës së komunizmit.

Mirëpo kjo video nuk është pritur mirë nga Rama, i cili i drejtohet drejtueses së emisionit "Studio  e Hapur", Eni Vasili duke i thënë se kjo që po bën është përbuzje ndaj atyre njerëzve që shfaqen në video.

Pjesë nga fjala e Ramës:

Kam keqardhje për kujtesën tuaj kolektive… Ajo është një karikaturë e diktatorit dhe nuk shkon te shtëpia. Së dyti këtë unë e bëj me shumë kënaqësi, dhe kjo që bëni kërkon përbuzje ndaj atyre njerëzve. Jo vetëm ju se e shikoj dhe në komente e përqeshje që bëhen, se për faktin se në fshatra shtrohet një tavolinë. Këta që komentojnë mendojnë se në këtë fshatra të gjithë vdesin për bukë që është e gabuar…

Nëse ka disa gjëra që mua më japin kënaqësi dhe sens të dobishmërisë, nuk është kjo që po bëni ju  tani është pikërisht ajo që bëj atje.  Nëse ka një gjë që e bën politikën pasionante është takimi me njerëzit, janë njerëzit. Këto takime me kryeministrin janë një ilaç i shkëlqyer për të mos humbur kontaktin me realitetin. Tani ta mbaroj unë njëher pastaj ju do vazhdoni me parodinë e  estradave të periudhave post Enverit. Ju keni parë atë që ju keni dashur të kujtoni duke u nisur nga kujtesa kolektive. Nëse do ta shikoni deri në fund aty u diskutua për një kanal vaditës që ndryshon jetën  e të gjithë banorëve atje… Kjo zgjidh një problem të rëndësishëm të nejrëzve… i bëj këto sepse i kam të nevojshme jo për tu marrë mendjen njerëzve.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkarkimi i Sokol Ballës nga Top Channel, ja si e komenton Edi Rama
E quajti reportazh të ndyrë me pamje të vjetra, Rama tërhiqet: Kam gabuar, u nxitova »
Article Logic
Execution time: 0.015712022781372
array(1) { ["section"]=> string(106) "i-shfaq-videon-ne-emision-rama-i-kthehet-gazetares-kjo-qe-po-beni-eshte-perbuzje-ndaj-atyre-njerezve-99584" }