I surprizon të gjithë, bën realitet dëshirën e pazakontë të babait të ndjerë  

Publikuar tek: bota, më 18:23 11-06-2019 I surprizon të gjithë, bën realitet dëshirën e pazakontë të babait të ndjerë  

71-vjeçari Leonard Durking humbi jetën pas një hemoragjije cerebrale dhe familja e tij e varrosi duke i kryer edhe dëshirën e tij të fundit.

71-vjeçari ishte gjatë gjithë jetës së tij një fans i çmendur i ushqimeve ‘Burger’. Ai kishte thënë që kur të vdiste donte që kufoma e tij të kalonte për një herë të fundit jashtë lokalit të ‘Burger King’ dhe të porosiste një hamburger me dopio djath.

Kërkesa e tij u krye me sukses. Makina ndalojë para lokalit në qytetin e Adelaid në Australi dhe atje shoferi porositi një hamburger me dopio djath të cilën e vendosi lartë në arkivol.

Ngjarja u fotografua nga shumë persona kalimtar dhe u bë virale në të gjithë mediat e botës duke shkaktuar shumë të qeshura. Çfarë bën dashuria për ‘fast food’.

62228240_2254448961474397_6649282764950470656_n.png

64207009_356936058339655_974253570922643456_n.png

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070469379425049
array(1) { ["section"]=> string(82) "i-surprizon-te-gjithe-ben-realitet-deshiren-e-pazakonte-te-babait-te-ndjere-167832" }