I vë qëllimisht zjarrin vreshtës, arrestohet 25-vjeçari (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:44 14-09-2018 I vë qëllimisht zjarrin vreshtës, arrestohet 25-vjeçari (EMRI) Foto ilustruese

Një 25 vjeçar nga fshati Shallë, Konispol është arrestuar nga policia pasi u kap duke i vënë zjarrin në mënyrë të qëllimshme një sipërfaqe toke.

Në pranga u vu shtetasi Sajmir Abdul ii cili kap në flagrancë u kap në flagrancë duke i vënë zjarrin një toke në vendin e quajtur "Haliqe" Shalë.

Zjarri ka dëmtuar rreth 7 Dynym vreshta-hardhi në pronësi të shtetasve A.Sh dhe B.Sh.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprën penale "Shkatërrimi i pronës me zjarr".

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Breshëri plumbash Në Divjakë, forcat RENEA plagosin një person (EMRI)
'S’ la gjë pa bërë që mos fitoja zgjedhjet’ Rama flet për mësuesen kundërshtare: Ç’rëndësi ka kjo »
Article Logic
Execution time: 0.015276908874512
array(1) { ["section"]=> string(66) "i-ve-qellimisht-zjarrin-vreshtes-arrestohet-25-vjecari-emri-134287" }