Igli Tare: Franca nuk bindi, Shqipëria fiton në tribuna

Publikuar tek: sport, më 11:18 17-06-2016 Igli Tare: Franca nuk bindi, Shqipëria fiton në tribuna

Ish-sulmuesi i skuadrës sonë Kombëtare, Igli Tare aktualisht drejtor teknik te skuadra e Lacios në Seria A, ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kombëtares sonë dhe asaj të Francës.

Në një deklaratën e dhënë për prestigjiozen franceze “L’Equipe”, Tare ka thënë se në ndeshjen ndaj Francës Shqipëria bëri një ndeshje shumë të mirë në aspektin taktik dhe e bëri Francën që të vuante.

Ai gjithashtu ka thënë se ekipi i drejtuar nga Dechamps nuk bind në fushë. Ish-kapiteni ka edhe një mesazh për tifozët. “Shqipëria gjithmonë fiton në tribuna, pasi ka tifozë të shkëlqyer që e mbështesin gjithmonë”, ka thënë Tare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E rrahën në derbi, ish-drejtori i Partizanit i vetëofrohet Tiranës
Batutat në ditëlindjen e De Biasit, Loriku e thërret ‘’Gani’’, trajneri gati t’i ngulë thikën në bark ‘’Shqiponjës’’ por çunat e ndalojnë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.026273965835571
array(1) { ["section"]=> string(59) "igli-tare-franca-nuk-bindi-shqiperia-fiton-ne-tribuna-43805" }