Iker Casillas drejt largimit nga Kombëtarja e Spanjës

Publikuar tek: sport, më 20:38 28-03-2016 Iker Casillas drejt largimit nga Kombëtarja e Spanjës

Spanjolli Iker Casillas, portier i Portos ne Portugali, është prane largimit nga ekipi kombetar i Spanjës. Këtë e ka bere te ditur vete ish- kapiteni i Real Madridit një intervistë për gazeten “Marca”.

“Koha e ndarjes me kombëtaren është shumë afër, kjo ka ndodhur me te gjithe dhe as une nuk bëj përjashtim”, eshte shprehur Casillas, shkruan Ata.

Portieri Casillas, i cili  ka 166 seleksionime me ekipin kombetar te Spanjes, ka deklaruar se ka kaluar momente shume te mira me kombëtaren spanjolle, ku ka fituar dy herë Kampionatin Evropian dhe një herë është shpallur kampion bote.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tortë, këngë dhe eufori, Taulant Xhaka feston ditëlindjen me ekipin në Luksemburg (Video)
De Biasi nga Luksemburgu: Nesër, Shqipëri ndryshe në fushë »
Article Logic
Execution time: 0.22334098815918
array(1) { ["section"]=> string(59) "iker-casillas-drejt-largimit-nga-kombetarja-e-spanjes-36249" }