Ilir Beqaj: Nuk do ta jap dorëheqjen

Publikuar tek: politike, më 14:15 15-10-2015 Ilir Beqaj: Nuk do ta jap dorëheqjen

Pas debateve dhe akuzave të forta në Parlament gjatë diskutimeve për projektligjin e barnave dhe shërbimit farmceutik, ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj deklaroi se nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen.

Pas akuzave nga opozita se kompania farmaceutike e themeluar nga ministri Beqaj ka përfituar miliona euro pasi ka shumëfishuar fitimin me 5 herë gjatë dy viteve të fundit si pasojë e fitimit të mbu 20 tenderave, ministri Beqja duke iu drejtuar deputetit të opozitës Kastriot Islami tha: “Profesor duhet të jetosh me keqardhjen tënde, se unë nuk do ta jap dorëheqjen”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Basha flet pas takimit me Lu: Hetimi i CEZ vonohet se janë përfshirë Rama e Meta, në burg shkon populli
Andrea Stefani: Heroi im nuk është Morina por studenti serb »
Article Logic
Execution time: 0.074656963348389
array(1) { ["section"]=> string(41) "ilir-beqaj-nuk-do-ta-jap-doreheqjen-23194" }