Ilir Meta jep mesazhin e shpresës, pas sulmeve në Bruksel: Jo ditë e frikës, por e ripërtëritjes, ringjalljes…

Publikuar tek: politike, më 13:04 22-03-2016 Ilir Meta jep mesazhin e shpresës, pas sulmeve në Bruksel: Jo ditë e frikës, por e ripërtëritjes, ringjalljes…

Ilir Meta jep mesazhin e shpresës, pas sulmeve në Bruksel. Sot është 22 mars, Sulltan Novruzi dhe besimtarët bektashinj janë në festë.

Pasi kreu një vizitë në Kryegjyshatën Botërore Meta tha se edhe pse sot jemi të gjithë të tronditur, duhet të gjejmë forcën dhe motivin për të ruajtur harmoninë fetare.

“Të gjithë sot jemi tronditur, por kjo është një ditë e shenjtë, jo ditë e frikës, por e ripërtëritjes, e ringjalljes, e shpresës. Që  na motivon më shumë për të ruajtur bashkëjetesën dhe harmoninë ndërfetare në vendin tonë që është një pasuri kaq e madhe në këto kohë të vështira e të trazuara’’, tha Meta.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gafa e të rinjve të FRESSH, Silvio Berlusconi një i majtë i suksesshëm
Edi Rama mesazh plot forcë pas sulmeve: Bombat do ta ringrenë Europën »
Article Logic
Execution time: 0.031099081039429
array(1) { ["section"]=> string(111) "ilir-meta-jep-mesazhin-e-shpreses-pas-sulmeve-ne-bruksel-jo-dite-e-frikes-por-e-riperteritjes-ringjalljes-35717" }