Incident i tmerrshëm abuzimi rracor në tramvaj, shikoni reagimin e qytetarëve (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 14:10 28-06-2016

Një incident tronditës i abuzimit racor ka ndodhur në një tramvaj në Manchester herët në mëngjes.

Një i ri i kërkon një emigranti afrikan të zbresë nga tramvaji ndërsa emigranti përsërit vazhdimisht: “Sa vjeç je ti? Sa vite jetë ke ti, unë kam jetë këtu”. Adoleshenti i ulëret afrikanit të zbresë por në fund përfundon duke zbritur vetë ndërsa pasagjerët në tramvaj e cilësojnë atë injorant dhe vihen në mbrotje të emigrantit.

Ngjarja ka ndodhur në prani të fëmijëve. Policia e ka cilësuar  këtë "një shfaqje e neveritshme të abuzimit të cilat nuk kanë vend në shoqëri" ndërsa kanë kërkuar edhe ndihmën e dëshmitarëve okularë për rastin në fjalë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027287006378174
array(1) { ["section"]=> string(88) "incident-i-tmerrshem-abuzimi-rracor-ne-tramvaj-shikoni-reagimin-e-qytetareve-video-44822" }