Lajmet e Fundit

Të gjithë e prisnin nesër në Kukës, ja pse do të mungoj sërish Enea Jorgji

Enea Jorgji nuk do të gjykojë asnjë ndeshje të kampionatit as në këtë javë të...

Publikuar më: 25-02-2017 10:48

Tritol magazinës së miellit, shoqërohen disa persona

Rreth orës 20.40 të mbrëmjes së sotme, policia është njoftuar se në vendin e quajtur...

Publikuar më: 25-02-2017 10:33

Rama tregon pse nuk u lejua hapja e çadrave para ministrisë: Peleshi u dha informacione, unë do shkoj në Zharrëz

Kryeministri Edi Rama ka preferuar të përgjigjet me komente në faqen e tij në ‘Facebook’...

Publikuar më: 25-02-2017 10:25

Ambasadorja shqiptare në SHBA kundër opozitës, publikon deklaratën ku flitet për “djegien e Shqipërisë”

Ambasadorëve dhe trupit diplomatik u kërkohet që të mbajnë gjithnjë distancë nga përplasjet politike të...

Publikuar më: 25-02-2017 10:08

Akademiku kërkon ndërtimin e Republikës së Dhjetë të Shqipërisë: Kushtetuta që kemi, të hidhet në kosh

Akademiku Artan Fuga kërkon ndërtimin e një Republike të re të Shqipërisë. Fuga sqaron me...

Publikuar më: 25-02-2017 09:51

34 vite punë në RTSH, kompozitori i njohur shkarkohet pak vite para pensionit, i vëllai: E hoqën pa asnjë motiv

Pianisti Genc Tukiçi ka bërë të ditur vendimin që Radio Televizioni Shqiptar ka marrë për...

Publikuar më: 25-02-2017 09:21

Video/ Etrit Berisha bën “heroin”, ndal Napolin

Meritë të veçantë në fitoren e sotme të Atalantës kundër Napolit me rezultatin 0-2, sigurisht...

Publikuar më: 25-02-2017 09:11

Gjergj Bojaxhi: Politika pastrohet me votë

Në edicionin e katërt të Forumit të Tiranës për Lirinë Ekonomike Gjergj Bojaxhi tha se...

Publikuar më: 25-02-2017 08:53

Publikohen pamjet, Flamur Pirraci flet pak çaste pasi goditi Kreshnik Spahiun te çadra e PD

Janë publikuar pamjet e momentit kur policia shoqëron për në komisariat shtetasin Flamur Pirraci, i...

Publikuar më: 25-02-2017 08:38

Shqiptari fiton medalje ari në Kampionatin Ballkanik të Atletikës, flamuri kuq e zi ngrihet në Beograd

Atleti shqiptar, Izmir Smajlaj, ka fituar sot medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik të Atletikës...

Publikuar më: 25-02-2017 08:27

Mali i Zi paraqet prova të reja: Nuk ka dyshime që fshihet Rusia pas tentativës për grusht shteti

Prokurori i posaçëm i Malit të Zi, Milivoje Katniç, i cili po zhvillon hetime mbi...

Publikuar më: 25-02-2017 08:12

Ministria e Energjisë zbardh takimin e Peleshit me banorët e Zharrëzës: Nuk e kemi pritur grevën tuaj, do merrni banesa me qira

Zv.kryeministri, Niko Peleshi së bashku me zv.ministrin e Energjisë,  Ilir Bejtja dhe kreun e Emergjencave...

Publikuar më: 25-02-2017 07:51

Sherri te çadra e PD, flet Kreshnik Spahiu: Çfarë më tha në vesh njëri prej agresorëve

Kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka folur për Newsbomb.al pas incidentit të...

Publikuar më: 25-02-2017 07:29

Basha kërkon dekriminalizimin e mediave: Oligarkët e televizioneve po i shërbejnë qeverisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë thirrje mbrëmjen e sotme nga çadra para...

Publikuar më: 25-02-2017 07:11

Shpërthen një makinë në lëvizje, drejtuesi në gjendje të rëndë

Një makinë ka shpërthyer teksa ishte duke lëvizur në lagjen “Kryengritja” në Fier, në vendin e quajtur...

Publikuar më: 25-02-2017 06:49

Incidenti/ Personi që qëlloi me grusht Kreshnik Spahiun te çadra e PD, simpantizant i Berishës (FOTO)

Është identifikuar personi që qëlloi sot me grusht kreun e AK-së, Kreshnik Spaihu brenda çadrës...

Publikuar më: 25-02-2017 06:31

Kreshnik Spahiu goditet me grusht brenda çadrës, Basha ndodhet në vendngjarje

Një incident ka ndodhur pak minuta më parë në çadrën e Partisë Demokratike, ku kryetari...

Publikuar më: 25-02-2017 06:22

Shpërthen bombola e gazit në lokalin në Tiranë, plagosen dy persona

Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e shpërthimi të një bombole gazi në...

Publikuar më: 25-02-2017 06:15

“Zoti ministër, shikoi kalamajtë e tu”, protestuesit e Zharrëzës thirrje Tahirit të tërheqë policët

Protestuesit e Zharrëzës i kanë bërë thirrje ministrit të Brendshëm, Saimir Tahirit që të tërheqë...

Publikuar më: 25-02-2017 05:58

Protestuesit e Zharrëzës dhunohen në qendër të Tiranës, mediat bojkot qytetarëve

Protestuesit e Zharrëzës janë dhunuar pak minuta më parë nga efektivët e policisë së shtetit...

Publikuar më: 25-02-2017 05:46

Policia përplaset me protestuesit për Zharrëzën, nuk u lejon të hapin çadrat te ministria, një person në spital

Atë që Policia e Shtetit nuk bëri dot me Partinë Demokratike, po e bën kundër...

Publikuar më: 25-02-2017 05:34

Përfundon takimi i banorëve të Zharrëzës me Peleshin: Na premtoi shumë, por nuk largohemi nga Tirana pa nxjerrë VKM

Ka përfunduar takimi i përfaqësuesve të banorëve të Zharrëzës me zv/kryeministrin Niko Peleshi. Protestuesit njoftuan...

Publikuar më: 25-02-2017 05:07

Edhe serbët përshëndesin suksesin e Era Istrefit, fansja e çmendur u jep një mesazh bashkëkombasve të saj

Pak ditë pas publikimit të këngës së saj më të re “Redrum”, suksesi që ka...

Publikuar më: 25-02-2017 04:53

Top Channel “zbulon” se kush është deputetja e PD që u sulmua sot nga Rilindja Demokratike

Gazeta zyrtare e Partisë Demokratike, Rilindja Demokratike ka publikuar sot një artikull ku flet për...

Publikuar më: 25-02-2017 04:51

I zgjedhur si kryeredaktor i “Big Brother”, Arjan Konomi largohet nga puna

Dikur opinionist në spektaklin “reality” të “Top Channel”, Arjan Konomi u rikthye sivjet në “Big...

Publikuar më: 25-02-2017 04:34

Rama mesazh për Dulen: Do dështosh nëse përdor minoritetin si urë zjarri

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Sarandë, në Forumin për ‘Ligjin e ri për minoritetet’.

Publikuar më: 25-02-2017 04:21

Aksident tragjik me tre viktima, kamioni shtyp veturën në aksin nacional (FOTO NGA VENDNGJARJA)

3 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e një aksidenti tragjik, të ndodhur gjatë...

Publikuar më: 25-02-2017 04:15

Mbledhja e papritur, Basha zgjeron hartën e protestës dhe fut në lojë rrethet

Në ditën e 8-të të protestës së opozitës, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka ndryshuar...

Publikuar më: 25-02-2017 03:53

Protestuesit rrethojnë me shirit zbulimet arkeologjike në Durrës, mesazh të qartë për Vangjush Dakon

Protestuesit në qytetin e Durrësit kanë rrethuar me shirit zbulimet arkeologjike në Durrës, pranë Torrës...

Publikuar më: 25-02-2017 03:51

Humoristi i njohur zëvëndëson Sali Berishën me Nard Ndokën, ja sa i ekzaltuar duket (FOTO)

Aktori i njohur i humorit shqiptar, Bes Kallaku njihet për veprat e tij komike edhe...

Publikuar më: 25-02-2017 03:33

Foto e Ditës

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si e kuptoni strategjinë e opozitës:

Analiza & Komente

Përballë Sali Berishës!

Nga Arbana Xharra- Kryeredaktore e gazetës “Zëri&rdquo...

Luli u zgjua…Le të fillojë opozitarizmi

Nga Anila Basha - Drejtore e Newsbomb.al ...

Shpërthen politologu Afrim Krasniqi: Krim shtetëror në Durrës, reagoni sa s’është vonë

Nga Afrim Krasniqi E ka ditur Kryetari i Bashkisë, e ka ditur K...

Në zemër të Myzeqesë (Foto)

Nga Besim Dybeli Reportazh përshkrues nga qyteti i Fierit N&eum...

"Je suis Romania!!"

Nga Afrim Krasniqi ...

Kryeministri…

Nga Edmond Arizaj Edi Rama vazhdon të ngjitet. Që në s...

Kush fitoi me shkarkimin e Manjanit: Rama apo Meta?

Nga Blendi Fevziu Telenovela nuk mbaroi. Edhe pse ajo shërbeu p&...

3 skenarët: Ja çfarë do të ndodhë me Ramën dhe Metën këtë javë

“Janë në një qeveri, por nuk qeverisin bashkë...

Fundet, peliçet dhe ferexhetë

Nga Ilir Ikonomi Në fillim të vitit 1937, tri motrat e Mbre...

Fred Peza dhe shpërthimi i qelbit nga gazetaria e infektuar!

Nga Ylli Pata Alfred Peza nuk është një viktimë ...

Dossier

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

A shkoi Gjergj Kastriot Skënderbeu për pelegrinazh në Mekë?

Në një nga poemat e poetit Persian Ferdousi, Shahnameh &ldqu...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 98 44442

Mob 2: +355 69 98 44441

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al