Informacion i rëndësishëm, ministri jep ultimatumin: Kush qendron në Gjermani pa dokumenta dhe kërkon azil...

Publikuar tek: aktualitet, më 12:15 13-03-2018 Informacion i rëndësishëm, ministri jep ultimatumin: Kush qendron në Gjermani pa dokumenta dhe kërkon azil... Azilantët në Gjermani

Kush qëndron në Gjermani pa dokumenta, dhe ka kërkuar procedura azili apo lejesh qëndrimi, mund të përballet me një trysni të re kthimesh për në Shqipëri.

Ministri I brendshëm që do të marrë detyrën Horst Seehofer thotë se në planet e tij është edhe rritja e deportimeve nga vendi. “Një masterplan për procedurat e azilit” ka thënë ai në median gjermane duke shtruar nevojën për një shtet të fortë për të mbrojtur vlerat liberale gjermane.

“Numri i deportimeve duhet të rritet. Ne duhet të ndërmarrim aksione të shpejta, sidomos në rastet e kriminelëve apo autorëve të lidhur me ta ndërmjet kërkuesve të azilit” tha Seehofer për gazetën gjermane Bild.

Ai ka qenë kritik për politikat emigratore të Angela Merkel dhe tha se vendimet për aplikimet për azil duhet të mbyllen në pak muaj dhe jo në një vit apo më shumë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E PAPRITUR! Pas SKANDALIT, Ambasadori Lu TAKON Bashën
Kapen me 15 kg kokainë një vajzë dhe një djalë, veprimi që i nxorri zbuluar 2 të rinjtë shqiptarë në Itali »
Article Logic
Execution time: 0.018693923950195
array(1) { ["section"]=> string(111) "informacion-i-rendesishem-ministri-jep-ultimatumin-kush-qendron-ne-gjermani-pa-dokumenta-dhe-kerkon-azil-113111" }