Informacion i rëndësishëm, ministri jep ultimatumin: Kush qendron në Gjermani pa dokumenta dhe kërkon azil...

Publikuar tek: aktualitet, më 13:15 13-03-2018 Informacion i rëndësishëm, ministri jep ultimatumin: Kush qendron në Gjermani pa dokumenta dhe kërkon azil... Azilantët në Gjermani

Kush qëndron në Gjermani pa dokumenta, dhe ka kërkuar procedura azili apo lejesh qëndrimi, mund të përballet me një trysni të re kthimesh për në Shqipëri.

Ministri I brendshëm që do të marrë detyrën Horst Seehofer thotë se në planet e tij është edhe rritja e deportimeve nga vendi. “Një masterplan për procedurat e azilit” ka thënë ai në median gjermane duke shtruar nevojën për një shtet të fortë për të mbrojtur vlerat liberale gjermane.

“Numri i deportimeve duhet të rritet. Ne duhet të ndërmarrim aksione të shpejta, sidomos në rastet e kriminelëve apo autorëve të lidhur me ta ndërmjet kërkuesve të azilit” tha Seehofer për gazetën gjermane Bild.

Ai ka qenë kritik për politikat emigratore të Angela Merkel dhe tha se vendimet për aplikimet për azil duhet të mbyllen në pak muaj dhe jo në një vit apo më shumë.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E PAPRITUR! Pas SKANDALIT, Ambasadori Lu TAKON Bashën
Kapen me 15 kg kokainë një vajzë dhe një djalë, veprimi që i nxorri zbuluar 2 të rinjtë shqiptarë në Itali »
Article Logic
Execution time: 0.021214008331299
array(1) { ["section"]=> string(111) "informacion-i-rendesishem-ministri-jep-ultimatumin-kush-qendron-ne-gjermani-pa-dokumenta-dhe-kerkon-azil-113111" }