Instagram mbush 5 vjeç, ja 5 fotot më të pëlqyera në botë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 18:40 06-10-2015 Instagram mbush 5 vjeç, ja 5 fotot më të pëlqyera në botë

Rrjeti social Instagram feston sot 5 vjetorin e themelimit të tij dhe që përgjatë këtyre viteve është kthyer në një prej platformave më të përdorura në të gjithë botën.

400 milionë llogaritet numri i përdoruesve të Instagram, ndërsa deri më tani janë ngarukuar aty më shumë se 40 miliardë foto.

Sipas mesatares së llogaritur nga kompania, 80 milionë foto publikohen çdo ditë, ndërsa bëhen më së shumë 3.5 milionë “like” (pëlqime).

Por kush janë fotot më të pëlqyera në Instagram? Ato që dominojnë janë anëtaret e familjes Kardashian dhe këngëtarja Taylor Swift.

Foto e modeles Kendall Jenner, motra e Kim Kardashian, ka thyer çdo rekord duke arritur më shumë se 3.1 milionë pëlqime.

Edhe Newsbomb.al mund ta gjeni në Instagram me profilin zyrtar: Newsbomb

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031502962112427
array(1) { ["section"]=> string(62) "instagram-mbush-5-vjec-ja-5-fotot-me-te-pelqyera-ne-bote-22492" }