Integrimi në BE, Kukan mesazh Shqipërisë: Jeni të vonuar, ju duhen persona më të kulifikuar

Publikuar tek: politike, më 11:59 13-02-2018 Integrimi në BE, Kukan mesazh Shqipërisë: Jeni të vonuar, ju duhen persona më të kulifikuar

Eurodeputeti Eduart Kukan ishte sot në takimin e 12-të të komitetit parlamentar të Stabilizim Asocimit BE-Shqipëri, ku dhe nuk kurseu vërejtjet dhe këshillat për politikën shqiptare, sa i takon çeljes së negociatave dhe integrimin e Shqipërisë në BE.

Sipas Kukan, Shqipëria është e vonuar dhe duhet të jetë më e unifikuar në qëndrimet e partive politike.

“Ka një unitet nga gjitha partitë për të mirëpritur hapjen e negociatave për Shqipërinë. Kjo është inkurajuese për vendin, kjo kërkon punë më të madhe nga ana juaj, qëndrime më të unifikuar për të ardhmen për procesin e zgjerimit.

Ata që luftojnë për ju, mund të kenë argumenet të prekshme, shumë herë themi se shpresojmë për Shqipërinë, ju e meritoni, është me vonesë madje, duhet të kishit filluar me këto negociata,

Këto negociata në cdo kapitull janë shumë burokratike, të lodhshme por s’ka mënyrë tjetër, ju duhen persona të kualifikuar që do përbëjnë ekip të fuqishëm, të jeni të gatshëm për të ndjekur argumentet që keni dhënë dhe për të treguar që e meritonju këtë situatë.

Do ketë momente të vështira, do ketë edhe truke rrugës, s’do jetë aq e lehtë. Mos kërkoni vetëm kompromise, të dy partnerët duhet të jenë të kënaqur për negociata. Në rradhë të parë duhet të ndjekim Këshillin, se ai merr vendimet. Sic është thënë, cdo shtet anëtar mund ta prishë këtë vendimarrje, mjafton një vend ta hedhë poshtë,. Duhet të keni marrëdhenie të mira me të gjitha anëtaret e BE. Ju duhen miq, të keni ambasador të mirë në Bruksel”, u shpreh Kukan, gjatë fjalës së tij në takimin e 12-të të komitetit parlamentar të Stabilizim Asocimit BE-Shqipëri.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mesazhet erotike të Salianjit me Dumën, reagon funksionari i ri i PD: Është e lehtë të heshtim por ndjej se s’duhet heshtur
Dorëhiqen dy gratë kandidate në PD, ky është biznesmeni që rrëmben postin e deputetit: Jam i lumtur »
Article Logic
Execution time: 0.04625678062439
array(1) { ["section"]=> string(95) "integrimi-ne-be-kukan-mesazh-shqiperise-jeni-te-vonuar-ju-duhen-persona-me-te-kulifikuar-110093" }