INTERESANTE/ Mësoni se çfarë risie do të sjellë së shpejti Instagram-i

Publikuar tek: aktualitet, më 11:27 17-05-2018 INTERESANTE/ Mësoni se çfarë risie do të sjellë së shpejti Instagram-i Instagram

Instagram po sjell një mjet të ri i quajtur “Vështrime Përdorimi” që ndihmon përdoruesit për të parë se sa kohë ata kanë shpenzuar në aplikacionin e rrjetit social, sipas një zbulimi nga një studiues aplikacionesh Jane Manchun Wong që ka gjetur funksionin e fshehur në kodin e aplikacionit Instagram Android.

CEO i Instagram Kevin Systrom më vonë konfirmoi raportin origjinal në një seri cicërimash, duke komentuar se kompania është “duke ndërtuar mjetet që do të ndihmojnë komunitetin IG të dinë më shumë në lidhje me kohën që ata kalojnë në Instagram-çdo herë që duhet të jetë pozitive dhe e qëllimshëm”.

Ende nuk ka ndonjë hollësi në lidhje me këtë funksion që do të sjellë, por kjo shënon Instagram si kompaninë e fundit të madhe që ka filluar të mendojë rreth asaj se si përdoruesit janë angazhuar me prodhimet e tyre, duke ndjekur gjurmët e kompanive si Google dhe kompanisë mëmë Facebook.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lajme jo të mira nga MOTI, zbuloni si do të jetë NESËR
Gjendet i mbytur një burrë në Vlorë »
Article Logic
Execution time: 0.021336793899536
array(1) { ["section"]=> string(76) "interesante-mesoni-se-cfare-risie-do-te-sjelle-se-shpejti-instagram-i-121099" }