Interi i frikësohet eliminimit nga Champions , PSG-ja nuk gabon

Publikuar tek: sport, më 23:32 28-11-2018 Interi i frikësohet eliminimit nga Champions , PSG-ja nuk gabon

Sonte në mbrëmje përfunduan dhe ndeshjet e pesta të fazës së grupeve. Dy fitoret që kanë rënë në sy janë ato të PSG-së dhe Tottenhamit. 

Parizienët mposhtën me rezultatin 2-1 Liverpoolin duke ndezur akoma më tepër betejën për kualifikim në raundin e 1/16. Skuadra Thomas Thuchel iu fal golave të Bernat dhe Neymar Jr.

Ndërsa Tottenham fitoi ndaj Interit 10 minuta nga fundi i ndeshjes. Mesfushori Christian Erikssen realizoi golin që e lë garën të hapur për kualifikim në fazën tjetër.

Të kualifikuarit e fundit për fazën e dytë të Champions League do të zbardhen pas dy javësh.

Rezultatet e plota të takimeve të sotme janë:

ch-l.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Djali kampion i deputetit, Presidenti i Federatës së Mundjes bën deklaratën e fortë: S’i është dhënë asnjë ndihmë
»
Article Logic
Execution time: 0.017784118652344
array(1) { ["section"]=> string(68) "interi-i-frikesohet-eliminimit-nga-champions-psg-ja-nuk-gabon-143272" }