Interi shkarkon trajnerin Pioli, ja kush e merr drejtimin e zikaltërve

Publikuar tek: sport, më 22:34 09-05-2017 Interi shkarkon trajnerin Pioli, ja kush e merr drejtimin e zikaltërve

Zyrtare, Stefano Pioli nuk është më trajner i Interit.

Kur duhen edhe 3 ndeshje deri në përfundimin e kampionatit italian, klubi zikaltër ka vendosur që të shkarkojë trajnerin dhe t’ia besojë skuadrën trajnerit të skuadrës së të rinjve, Stefano Vecchi.

Kjo është hera e dytë që Vecchi merr drejtimin e skuadrës së parë për këtë sezon. Ai drejtoi Interin edhe pas shkarkimit të Frank De Boer. Në ndeshjen ndaj Crotone, zikaltërit fituan 3-0 me Vecchi në stol.

Interi renditet në vendin e shtatë të Serisë A, me 56 pikë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Artan Hoxha zbulon të vërtetën e ndeshjes Skënderbeu - Vllaznia: E kanë kokën në gijotinë
Futbollisti ‘ndëshkon’ reperin, Noizy bëhet lustraxhiu i Lorikut (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.049405097961426
array(1) { ["section"]=> string(75) "interi-shkarkon-trajnerin-pioli-ja-kush-e-merr-drejtimin-e-zikalterve-78065" }