INXHINERI EKSTREME/ Ura më tërheqëse në Vietnam, 2 miliardë DOLLARË (VIDEO)

Publikuar tek: kulture-art, më 13:04 26-07-2018 INXHINERI EKSTREME/ Ura më tërheqëse në Vietnam, 2 miliardë DOLLARË (VIDEO)

Një urë e gjatë 150 m, e vendosur në kodrat e Da Nang, Vietnami, duket sikur është duke u mbajtur nga një palë duar gjigante.

E vendosur në lartësinë 1,400 metra mbi nivelin e detit në kodrat Ba Na, Ura e Artë përmban një shfaqje të shpateve të Lobelisë që ndodhen paralelisht me vendkalimin publik.

Nuk dihet se cili ishte arkitekti zyrtar i projektit, por projekti u bë nga TA Corporation.

Ura është pjesë e një investimi prej 2 miliardë dollarësh, tërheq shumë turistë në Vietnam dhe ofron pamje panoramike të maleve të Annamese.

Projekti bashkohet me një fshat  me qasje franceze, me makina kabllore në këtë zonë.

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ermonela Jaho interpreton “Suor Angelica”, mahnit Mynihun
E RRALLË/ Zbulohet tempulli helenik 2100 vjeçar në Turqi (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.0055549144744873
array(1) { ["section"]=> string(78) "inxhineri-ekstreme-ura-me-terheqese-ne-vietnam-2-miliarde-dollare-video-129191" }