Ironia e deputetit socialist për Reformën në Drejtësi, tregon një histori domethënëse

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:33 27-06-2016 Ironia e deputetit socialist për Reformën në Drejtësi, tregon një histori domethënëse

Reforma në Drejtësi duket se nuk do të finalizohet as këtë fund qershori siç ishin zotuar dy krerët e aleancës qeverisëse. Sakaq, deputeti socialist Namik Dokle ironizon situatën duke treguar një barcaletë mjaft domethënëse.

“Ne Vaun e Drinit...
Per t'i rene shkurt, nje djale i ri, shkoi te Vau i Drinit. Nje plak po dridhte cigaren ne breg te lumit.
-A hyhet ne Drin, o mixhe?- pyeti djali.
-Po,-i tha plaku.
U fut ne lume, por aty nga mesi u frikesua nga valet e Drinit dhe u kthye mbrapsht.
-Nuk me tregove drejt, i tha plakut, ishte veshtire me dale matane Drinit.
-Ti mor djale, i tha plaku, me pyete a hyhet dhe jo a dilet!”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021561145782471
array(1) { ["section"]=> string(90) "ironia-e-deputetit-socialist-per-reformen-ne-drejtesi-tregon-nje-histori-domethenese-44710" }