Ironia e LSI për shkarkimin e Shkëlqim Canit, ja çfarë tha deputetja

Publikuar tek: politike, më 08:29 17-02-2016 Ironia e LSI për shkarkimin e Shkëlqim Canit, ja çfarë tha deputetja

Shkarkimi i ministrit të Financave, Shkëlqim Cani dhe zëvendësimi i tij me Arben Ahmetajn është komentuar pozitivisht nga deputetët e LSI-së. Vendin e Ahmetajt e plotësosi Milva Ekonomi.

Në një deklaratë të shkurtër për media, deputetja e LSI-së, Silva Caka, përsëriti deklaratën e bërë pak muaj më parë nga kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, i cili tha se qeveria ka nevojë për impulse të reja.

“Shumë mirë që ka ndryshime. Paska pasur nevojë, mesa duket, për impulse të reja”, u shpreh deputetja Silva Caka.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Berisha publikon videon në takimin e Veliajt: Shikoni aktin çnjerëzor të ministrit
Rama pranon: Ka një histori korrupsioni me barnat, Prokuroria po heton »
Article Logic
Execution time: 0.022789001464844
array(1) { ["section"]=> string(73) "ironia-e-lsi-per-shkarkimin-e-shkelqim-canit-ja-cfare-tha-deputetja-32792" }