Ironia / Quiz: Tre nga këta të gjashtë, me të kaluar të inkriminuar. E gjeni dot cilët..!?

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:15 20-12-2016 Ironia / Quiz: Tre nga këta të gjashtë, me të kaluar të inkriminuar. E gjeni dot cilët..!?

Ky është kuizi ironic i Institutit të Studimeve Politike, që poston në faqen zyrtare në Facebook, vetëm pak minuta pasi Prokuroria e Përgjithshme doli në një deklaratë për media, duke bërë me dije se dy deputetë dhe një kryetar bashkie kanë të kaluar të inkriminuar dhe duhet të largohen nga postet.

ISP i vendos të tre shtetasit, deputetët Dashamir Tahiri, Shkëlqim Selimi dhe Elvis Rroshi, përkrah liderave të tre partive më të mëdha shqiptare, Edi Rama, Lulzim Basha dhe ilir Meta, ndërsa bën këtë pyetje:

“Quiz: Tre nga keta te gjashte, sipas prokurorise, kane te kaluar te inkriminuar dhe duhet te dorezojne mandatin! E gjeni dot cilet..!????”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023331165313721
array(1) { ["section"]=> string(87) "ironia-quiz-tre-nga-keta-te-gjashte-me-te-kaluar-te-inkriminuar-e-gjeni-dot-cilet-63231" }