Ironizon Rama në pikë të mëngjesit: Diçka të re për ata që vunë kujën për Babagjyshin e Viti të Ri (VIDEO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:26 19-01-2018 Ironizon Rama në pikë të mëngjesit: Diçka të re për ata që vunë kujën për Babagjyshin e Viti të Ri (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme duke ironizuar deklaratat e opozitës së djathtë se qeveria nuk e mbajti fjalën për rimbursimin e fishave të diabetit për fëmijët e prekur nga kjo sëmundje.

Rama poston një video, teksa shfaqet te e njëjat familje që bëri premtimin, ndërsa sqaron se iniciativa ka nisur dhe se deklaratat e opozitës nuk janë të vërteta.

“MIRËMËNGJES dhe me këto 4 minuta të ndara në dy pjesë - ku edhe të gjithë ata që vunë kujën e cinizmit histerik për episodin e Babagjyshit të Vitit të Ri, mund të shohin se në fakt ne bëjmë, hap pas hapi, diçka të re për të ndihmuar që të rriten më të sigurt, “Eriglisat dhe Leot” e gjithë Shqipërisë - ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017433881759644
array(1) { ["section"]=> string(110) "ironizon-rama-ne-pike-te-mengjesit-dicka-te-re-per-ata-qe-vune-kujen-per-babagjyshin-e-viti-te-ri-video-107099" }