Ironizon Vasili: Kryeministri meriton “nobel” për nxitjen e përdhunimit

Publikuar tek: barometri, më 08:32 06-10-2018 Ironizon Vasili: Kryeministri meriton “nobel” për nxitjen e përdhunimit

Kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili, nëpërmjety një shkrimi ka ironizuar Kryeministrin Edi Rama.

Sipas Vasilit, ndërkohë që në Oslo sot u nda çmimi Nobel për Paqe, të cilin e fituan Nadia Murad dhe Denis Mukwege, për fushatën e tyre kundër përdhunimeve në luftë, Rama meriton Nobel për nxitjen e përdhunimit.


“E meriton me shume hak kryeministri Nobelin edhe sepse denoncuesit i perndjek per jete a vdekje, ndersa perdhunuesit i vë ne krye te qoshesë”, ka shkruar ndër të tjera Petrit Vasili.

POSTIMI I PLOTË:

Kryeministri yne e meriton cmimin "Nobel" per nxitjen e perdhuniminit.

Komiteti i Nobelit në Oslo ndau sot Çmimin Nobel për Paqe.

Nadia Murad dhe Denis Mukwege jane fituest e tij.

Ata drejtonin fushatën kunder perdhumineve në luftë.

Kryeministri yne e meriton plotesisht cmimin "Nobel",por ne te kundert, si nxites i perdhunimit edhe ne kohe paqe bile.

E meriton me shume hak kryeministri Nobelin edhe sepse denoncuesit i perndjek per jete a vdekje, ndersa perdhunuesit i vë ne krye te qoshesë.

Aferim Nobelisti yne i zi.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020652055740356
array(1) { ["section"]=> string(75) "ironizon-vasili-kryeministri-meriton-nobel-per-nxitjen-e-perdhunimit-136802" }