Ish-futbollisti i kombëtares thyen rregullat e vizitës në muze (Foto)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 22:13 12-01-2018 Ish-futbollisti i kombëtares thyen rregullat e vizitës në muze (Foto)

Në mbarë botën, një ndër rregullat parësore të një vizite në muze për këdo është ndalimi në mënyrë të rreptë i bërjes së fotove.

Megjithëse fare pak njerëz e zbatojnë, ky rregull egziston ne të gjithë muzeumet që ndodhen në vendin tonë.

Rregullat e kësaj vizite i ka thyer edhe ish-kapiteni i kombëtares shqiptare Lorik Cana. Cana ka vizituar ditën e sotmë së bashku me të birin “ Muzeun e Krujës”, dhe nuk i ka rezistuar dot tundimit për të bërë foto dhe video të objekteve në këto ambjente. Mesa duket fakti që është futbollist i njohur e ka bërë Canën të harrojë se zbatimi i rregullave dhe kujdesi për trashëgiminë kulturore është një detyrë e cila këtij të fundit i takon, ndoshta më shumë se dikujt tjetër. 

 

sdas.jpgefwef.jpg

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Like a boss”, moderatores ja sjellin kafen në... (Foto)
Çani jep lajmin e hidhur për këngëtarin: S’vjen dot se i ka vdekur një njeri i dashur, ose është duke vdekur »
Article Logic
Execution time: 0.10153985023499
array(1) { ["section"]=> string(74) "ish-futbollisti-i-kombetares-thyen-rregullat-e-vizites-ne-muze-foto-106379" }