Ish-futbollisti i kombëtares thyen rregullat e vizitës në muze (Foto)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 21:13 12-01-2018 Ish-futbollisti i kombëtares thyen rregullat e vizitës në muze (Foto)

Në mbarë botën, një ndër rregullat parësore të një vizite në muze për këdo është ndalimi në mënyrë të rreptë i bërjes së fotove.

Megjithëse fare pak njerëz e zbatojnë, ky rregull egziston ne të gjithë muzeumet që ndodhen në vendin tonë.

Rregullat e kësaj vizite i ka thyer edhe ish-kapiteni i kombëtares shqiptare Lorik Cana. Cana ka vizituar ditën e sotmë së bashku me të birin “ Muzeun e Krujës”, dhe nuk i ka rezistuar dot tundimit për të bërë foto dhe video të objekteve në këto ambjente. Mesa duket fakti që është futbollist i njohur e ka bërë Canën të harrojë se zbatimi i rregullave dhe kujdesi për trashëgiminë kulturore është një detyrë e cila këtij të fundit i takon, ndoshta më shumë se dikujt tjetër. 

 

sdas.jpgefwef.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Like a boss”, moderatores ja sjellin kafen në... (Foto)
Çani jep lajmin e hidhur për këngëtarin: S’vjen dot se i ka vdekur një njeri i dashur, ose është duke vdekur »
Article Logic
Execution time: 0.048378944396973
array(1) { ["section"]=> string(74) "ish-futbollisti-i-kombetares-thyen-rregullat-e-vizites-ne-muze-foto-106379" }