Ish-kryetarja e Doganave, Spiropali komenton protestën: Është e qartë ‘bindja ushtarake’

Publikuar tek: politike, më 18:04 17-12-2015 Ish-kryetarja e Doganave, Spiropali komenton protestën: Është e qartë ‘bindja ushtarake’

Ish-drejtoresha e Përgjithshme e Doganave, Elisa Spiropali ka komentuar shkurtimisht protestën e opozitës të zhvilluar sot përpara Kuvendit të Shqipërisë.

Duke e mos e konsideruar të qartë kërkesën e PD-së për “mosbindje civile ndaj pushtetit”, Spiropali shprehet se kuptim ka “bindja ushtarake ndaj opozitës”.

"Mosbindje civile ndaj pushtetit" nuk është e qartë, por nëse ka kuptimin "bindje ushtarake ndaj opozitës" është e qartë”, shkruan Spiropali, e cila aktualisht mban postin e këshilltares bashkiake të kryeqytetit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Betohet deputetja e re e Kuvendit, Mirela Ferracaku, zëvendësoi Mark Frrokun
Miratohen në Kuvend 'dekriminalizimi', 'qeverisja vendore' dhe buxheti, mazhoranca rrëzon testin e drogës »
Article Logic
Execution time: 0.022044897079468
array(1) { ["section"]=> string(90) "ish-kryetarja-e-doganave-spiropali-komenton-protesten-eshte-e-qarte-bindja-ushtarake-28012" }