Ish ministri Noka revoltohet pas shoqërimit në polici të Spahiut: Kjo është çmenduri, u arrestua si të ishte vrasës

Publikuar tek: politike, më 11:09 04-03-2016 Ish ministri Noka revoltohet pas shoqërimit në polici të Spahiut: Kjo është çmenduri, u arrestua si të ishte vrasës

Ish ministri i Brendshëm Flamur Noka reagon ashpër pas arrestimit të kreut të AK, Kreshnik Spahiu duke e cilësuar këtë si “të papranueshme”.

“Të arrestosh liderin e një partie vetëm pse protestoi është e paranueshme”, tha Noka.

“Dita e shtetit ligjor nuk ekziston më, ti po tenton të kthesh diktaturën, kjo qeveri është në panik, nuk di çfarë bën, është e papranueshme. Nuk ndodh në asnjë vend në botë të arrestohet kreu i një partie në zyrë si të ishte një vrasës ndërkohë që trafikantët, kriminelët janë në parlament. Kjo është çmenduri, kjo nuk mund të ndodhë në një shtet demokratik”, përmbylli Noka.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Federica Mogherini sfidon deputetet shqiptare dhe u jep një mesazh (FOTOT)
Votohen aktet nënligjore për dekriminalizimin, Rama nuk ishte i pranishëm në Kuvend »
Article Logic
Execution time: 0.016705989837646
array(1) { ["section"]=> string(119) "ish-ministri-noka-revoltohet-pas-shoqerimit-ne-polici-te-spahiut-kjo-eshte-cmenduri-u-arrestua-si-te-ishte-vrases-34199" }