Ish ministri socialist: Mund t’i rikthehem politikës, kemi bërë hapa mbrapa për lirinë në parti

Publikuar tek: politike, më 19:01 03-02-2016 Ish ministri socialist: Mund t’i rikthehem politikës, kemi bërë hapa mbrapa për lirinë në parti

Ish ministri i Financave Arben Malaj, ka pohuar për “Zëri i Amerikës “ se mund t’i rikthehet politikës ndërsa ka folur për situatën aktuale në vend. Sa i takon debateve që janë hapur brenda së majtës Malaj tha se këto nuk e dëmtojnë qeverisjen e një vendi.

“Debatet partiake nuk e dëmtojnë qeverisjen e një vendi. Këto vite kemi bërë hapa mbrapa sa i përket lirisë në parti. Në PS po mundohen të mbyllin debatet e brendshme. Në të ardhmen mund të rikthehem në politikë, jo vetëm nëpërmjet Partisë Socialiste”, ka thënë ish ministri i tërhequr prej kohësh nga skena politike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « LSI kundër Tahirit për kamerat në rrugë? Luan Rama dhe Flamur Noka propozojnë bllokimin, Braho kërkon analizë
Bojkoti i DHKA, Manjani: Mos braktisni detyrën e shërbimit publik »
Article Logic
Execution time: 0.019288063049316
array(1) { ["section"]=> string(99) "ish-ministri-socialist-mund-t-i-rikthehem-politikes-kemi-bere-hapa-mbrapa-per-lirine-ne-parti-31669" }