Ish-ministri tallet me marrëveshjen e deputetëve të PS me qeverinë: Pakti parti-shtet, Opozitë radha jote

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:12 26-09-2017 Ish-ministri tallet me marrëveshjen e deputetëve të PS me qeverinë: Pakti parti-shtet, Opozitë radha jote

Marrëveshja e sotme mes qeverisë dhe grupit parlamentar të Partisë Socialiste është komentuar dhe nga ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Manjani shkruan se ky akt është një marrëveshje alla parti-shtet. Manjani shkruan se për marrëveshjen nuk është e rëndësishme kushtetuta dhe respektimi i saj por partia dhe rregullat e kryetarit.

“Askush nuk lejohet të flasë pa marrë më parë leje tek drejtuesit. Kush flet pa leje, komisioni i Etikës e ndëshkon! Kulmi”, shkruan ndër të tjera Manjani.

Më poshtë reagimi i plotë i Ylli Manjanit: 

Screenshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018234968185425
array(1) { ["section"]=> string(109) "ish-ministri-tallet-me-marreveshjen-e-deputeteve-te-ps-me-qeverine-pakti-parti-shtet-opozite-radha-jote-93741" }