Ish-Presidenti Moisiu në formë të shkëlqyer, mbjell 110 selvi në Tiranë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:42 24-01-2018 Ish-Presidenti Moisiu në formë të shkëlqyer, mbjell 110 selvi në Tiranë

Ish-Presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu i është përgjigjur thirrjes së Bashkisë së Tiranës duke iu bashkuar kreut të bashkisë, Erion Veliaj në aksionin e rradhës në mbjelljen e 110 selvive, në zonën e Unazës së Madhe, në Sauk.

Sipas Veliajt, në vitet ’50, Moisiu ishte një nga vullnetarët kryesorë në mbjelljen e pemëve e ndërsa sot rreth 70 vite më pas, me të njëjtën dëshirë dhe energji ndihmoi në shtimin e hapësirave të gjelbërta të Tiranës me mbjelljen e 110 selvive.

Ish-Presidenti Moisiu gëzon një formë të shkëlqyer fizike e shëndet të plotë.

 

mo2.jpg

mo3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02217698097229
array(1) { ["section"]=> string(77) "ish-presidenti-moisiu-ne-forme-te-shkelqyer-mbjell-110-selvi-ne-tirane-107751" }