Ish-presidenti: Thirrja e Bashës në Prokurori, krim shtetëror

Publikuar tek: aktualitet, më 14:18 12-10-2018 Ish-presidenti: Thirrja e Bashës në Prokurori, krim shtetëror Lulzim Basha

Ish-Presidenti, Bujar Nishani e ka konsideruar si krim shtetëror thirrjen e kreut të PD, Lulzim Basha në Prokurori.

 Nishani shprehet se thirrja e Kryetarit të Opozitës në Prokurori, pse opozita denoncoi një përdhunues të lidhur me pushtetin është një krim shtetëror. 

“Frika ndaj rregjimeve nuk ringjallet dot më në Shqipëri”, shkruan Nishani në postimin e tij në Facebook.

Kreu i PD Lulzim Basha u paraqit sot në Prokurorinë e Tiranës ku do të pyetet rreth çështjes “Xhisiela”.

Basha është thirrur në Prokurori pas padisë së kreut të Grupit të PS Taulant Balla i cili a akuzoi kreun  e PD për “kallëzim të rremë” dhe “fyerje”.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Çfarë po ndodh në emisionin e Luana Vjollcës, këngëtarja ikën në mes të spektaklit
Ankimohet vendimi i KPK-së për Xhezair Zaganjorin: Nuk është i besueshëm »
Article Logic
Execution time: 0.017784118652344
array(1) { ["section"]=> string(66) "ish-presidenti-thirrja-e-bashes-ne-prokurori-krim-shteteror-137567" }