Ish-presidenti zbulon sekretin: Rrjedhja e votave u bë me djeni të Berishës, PD parti private

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:59 28-09-2017 Ish-presidenti zbulon sekretin: Rrjedhja e votave u bë me djeni të Berishës, PD parti private

Ish-presidenti i vendit, Bamir Topi në një intervistë në televizionin “Report TV”  ka folur për situatën e Partisë Demokratike dhe së djathtës në tërësi.

Në fjalën e tij Topi tha se rrjedhja e votave në parlament gjatë votimit për Gramoz Ruçin është një taktikë e PD dhe se është bërë me dijeni të Berishës. Topi bëri dhe disa akuza të tjera duke thënë se PD është një parti private dhe se është ende nën kontollin e Sali Berishës.

Z.Topi, si i gjykoni dy votat e PD për zgjedhjen e Gramoz Ruçit?

Bamir Topi: Votë taktike në dijeni të kryesorëve në PD. Ajo është një parti e privatizuar dhe sipas ligjeve të pronësisë që kanë të bëjnë me pasurinë e paluajtshme apo me veprimtari të çdo lloj natyre, kur shkon dhe hipotekohet ka një pronar dhe ky është Berisha.

Pse duhej ta bënin këtë?

Bamir Topi: Për të krijuar një dominant tejtër pëer shkak të problemeve të brendshme të PD. Dhe tjetra, për ta vendosur liderin de jure në një vështirësi ekstreme për t'i thënë që, ti je në vështirësi të përfaqësimit të një subjekti që të tradhton që ditën e parë. Këto janë hipoteza, janë taktike.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.1470890045166
array(1) { ["section"]=> string(97) "ish-presidenti-zbulon-sekretin-rrjedhja-e-votave-u-be-me-djeni-te-berishes-pd-parti-private-94051" }