Ish-zv.ministri i Ramës sot i jep të drejtë Berishës: Kryeministri pi kafe me gjithçfarë legeni për një grusht vota

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:21 09-03-2017 Ish-zv.ministri i Ramës sot i jep të drejtë Berishës: Kryeministri pi kafe me gjithçfarë legeni për një grusht vota

Ish-zëvendësministri i Mbrojtjes Dritan Hila, dikur pjesë e kabinetit të qeverisë Rama i jep sot të drejtë Sali Berishës.

Hila thotë se kandjekur me vëmendje fjalën e Berishës nga çadra e protestës teksa përmendte emra kriminelësh dhe thotë se “nuk shkon që kryeministri të pijë kafe me gjithçfarë legeni për një grusht vota”.

REAGIMI I PLOTË I DRITAN HILËS:

Degjova Berishen qe permende ne fjalim emra kriminelesh te liruar nga burgu. Ke inat, jepi hakun. Ky eshte shkolla e vjeter e Enver Hoxhes dhe Zogut qe kishte maksimen: Po te jete per i forte dhe trim, trim dhe i forte jam vete dhe e thyej ne dysh me te mirin e fisit.
Nuk jam partizan i shkolles se te forteve ne politike por edhe qe KM te pije kafe me gjithfare legeni per nje grusht vota, kjo nuk shkon.

dritan.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025756120681763
array(1) { ["section"]=> string(120) "ish-zv-ministri-i-rames-sot-i-jep-te-drejte-berishes-kryeministri-pi-kafe-me-gjithcfare-legeni-per-nje-grusht-vota-71328" }