‘’Ishin vitet kur gatuheshin revolucione... ‘’, Arbër Çepani në Kubë. Djaloshi me flamur në dorë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:18 23-03-2016 ‘’Ishin vitet kur gatuheshin revolucione... ‘’, Arbër Çepani në Kubë. Djaloshi me flamur në dorë

‘’Ishin vitet kur gatuheshin revolucione...Andej shoqet komuniste kërcenin në Tropicana, kurse këtej nga ne ishin traktoriste burrnesha’’, kështu shkruan Arbër Çepani, ish-pjesëmarrës në ‘’Big Brother’’ dhe pjesë e shoqërisë civile.

Ai sjell një moment kur ishte fare i vogël në Kubë dhe me flamur në dorë.

I frymëzuar edhe nga vizita e presidentit amerikan Barack Obama në Kubë, pas afërsisht 90 vitesh ndërprerje të marrëdhënieve SHBA-Kubë, Çepani sjell këtë moment nga fëmijëria e tij.

Ai së bashku me familjen ka qëndruar për disa vite në Kubë, ku i ati shërbente si ambasador i Republikës së Shqipërisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037657022476196
array(1) { ["section"]=> string(92) "ishin-vitet-kur-gatuheshin-revolucione-arber-cepani-ne-kube-djaloshi-me-flamur-ne-dore-35832" }