Ishte koha kur Meta, Dokle, Cani ishin të gjithë në PS. Foto RETRO, kur protestonin në 1996…

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:45 30-09-2016 Ishte koha kur Meta, Dokle, Cani ishin të gjithë në PS.  Foto RETRO, kur protestonin në 1996…

Një foto e hershme kjo, e vitit 1996 kur në Partinë Socialiste ishte Ilir Meta, Namik Dokle, Bardhyl Agasi, Ibrahim Baci, Halil Lalaj etj. Të gjithë duke protestuar në kundërshtim të ligjit elektoral që përgatiste Partia Demokratike për majin e 1996.

‘’Ishte pranvera e vitit 1996, por miratohej ligji për zgjedhjet elektorale që përjashtonte gjysmën e grupit parlamentar nga e drejta e rikandidimit për deputet.

Dritëro Agollin, bie fjala, e kapnin 3 nene. Unë këtu po i thosha të ndjerit Pjetër Arbnori, që e kisha patur pedagog të letërsisë në shkollën e mesme, se nuk është e domosdosshme që Dritëroin ta fusim njëherë në burg dhe pastaj ta respektojmë duke e bërë kryetar kuvendi, siç ju kemi bere ju.’’, rrëfen një nga socialistët e atëhershëm, Ibrahim Baci.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02107310295105
array(1) { ["section"]=> string(93) "ishte-koha-kur-meta-dokle-cani-ishin-te-gjithe-ne-ps-foto-retro-kur-protestonin-ne-1996-54652" }