Ishte lënë në harresë, sot destinacion turistik, për cilën zonë e ka fjalën Rama?

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:32 16-05-2017 Ishte lënë në harresë, sot destinacion turistik, për cilën zonë e ka fjalën Rama?

Ulëza është zona e radhës, që kryeministri e tregon si të transformuar nga reformat e këtij mandati.

Rama publikon disa foto që tregon Ulëzën si një destinacion turistik, zonë që dikur sipas tij ishte lënë në harresë.

“Ju uroj një ditë të mbarë me këto foto të transformimit të Ulëzës nga një qoshe e lënë në harresë e degradim deri më 2013, në një zonë të rilindur urbane dhe një destinacion i ri turistik sot, që ka rritur ndjeshëm mirëqenien për banorët dhe i ka dhënë frymëmarrje të re ekonomisë lokale. Edhe shumë më shumë mbetet ende për të bërë dhe ne nuk do të reshtim deri kur transformimi i dukshëm të prekë çdo lagje në çdo bashki, çdo komunë, çdo fshat dhe çdo familje në rrugën tonë të vendosur”, shkruan Rama. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030840873718262
array(1) { ["section"]=> string(84) "ishte-lene-ne-harrese-sot-destinacion-turistik-per-cilen-zone-e-ka-fjalen-rama-78770" }