Ishte në aeroport, statuja e Nënë Terezës vendoset në “Qafë-Thanë”. Kumbaro: Bekon rrugët shqiptare që e lindën

Publikuar tek: kulture-art, më 08:48 15-04-2016 Ishte në aeroport, statuja e Nënë Terezës vendoset në “Qafë-Thanë”. Kumbaro: Bekon rrugët shqiptare që e lindën

Është organizuar në rrethrrotullimin e pikës kufitare të Qafë- Thanës ceremonia e rivendosjes së statujës së Nënë Terezës.

Statuja më herët ka qenë vendosur në aeroportin e Rinasit por pas restaurimit është vendosur të qendrojë në Qafë Thanë.

Vepra e skulptorit Luan Mulliqi në këtë pikë do të jetë më e dukshme për turistët. Sakaq ka reaguar edhe ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro e cila shprehet se “Nënë Tereza, nga sot bekon rrugët shqiptare që e lindën”.

“NËNË TEREZA mes qiellit dhe tokës, nga sot bekon rrugët shqiptare që e lindën. Udhë te mbarë!” shkruan ministrja.

n3.jpg

n.jpg

n1.jpg

n2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Irma Libohova ka ditëlindjen, Rama i çon dhuratën surprizë
Me pranverën mbërrijnë dhe turistët e parë në “Via Egnatia” »
Article Logic
Execution time: 0.038784980773926
array(1) { ["section"]=> string(112) "ishte-ne-aeroport-statuja-e-nene-terezes-vendoset-ne-qafe-thane-kumbaro-bekon-rruget-shqiptare-qe-e-linden-37744" }