ISIS konfirmon vdekjen e famëkeqit xhihadisti John

Publikuar tek: bota, më 00:01 20-01-2016 ISIS konfirmon vdekjen e famëkeqit xhihadisti John

ISIS ka konfirmuar vdekjen e terroristit famëkeq i njohur si xhihadisti John. Mediat angleze kishin publikuar lajmin për vdekjen e John, madje është raportuar edhe për zëvendësuesin e tij.

Megjithatë, organizata terroriste ka bërë të ditur sot se britaniku, emri i vërtetë i të cilit është Mohammed Emwazi, nuk jeton më.

Xhihadisti John u bë i njohur për opinionin ndërkombëtar nga videot e transmetuara ku ekzekutonte pengjet e kapura nga terroristët në Siri dhe Irak. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.039884090423584
array(1) { ["section"]=> string(56) "isis-konfirmon-vdekjen-e-famekeqit-xhihadisti-john-30440" }