ISIS vret mizorisht 30 sirianë, midis tyre gra e fëmijë

Publikuar tek: bota, më 15:20 31-03-2015 ISIS vret mizorisht 30 sirianë, midis tyre gra e fëmijë

Ekstremistët Sunny të ISIS vrarë mizorisht 30 civilë e midis tyre dyshohet të jenë gra dhe dy fëmijë. Sulmi është bërë në orën 02:30 të mëngjesit të sotëm në provincën siriane, Hama.

Viktimat janë ekzekutuar duke iu hequr kokat, duke i djegur dhe shtënë mbi ta. Lajmin e ka bërë të ditur Rami Abdel Rahman, drejtor i Britain-based Syrian Obsservatory për të Drejtat e Njeriut.

Sulmi ka ardhur pak ditë pasi militantët e ISIS shfaqen në një video duke u prerë kokat 8 burrave. Në video shihen djem adoleshentë duke u drejtuar armët, por më pas viktimave u janë prerë kokat.

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020982980728149
array(1) { ["section"]=> string(59) "isis-vret-mizorisht-30-siriane-midis-tyre-gra-e-femije-7457" }