ITALI/ Arrestime masive për trafikim droge, ZBULOHET identiteti i 20 shqiptarëve (LISTA ME EMRA)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:48 14-03-2018 ITALI/ Arrestime masive për trafikim droge, ZBULOHET identiteti i 20 shqiptarëve (LISTA ME EMRA) Foto gjatë operacionit \\"Shefi\\"

Mësohet identiteti i 20 shqiptarëve të arrestuar në Itali nga 43 persona gjithsej, në kuadër të operacionit “Shefi”, për trafikim të lëndëve narkotike.

Droga trafikohej nga Shqipëria drejt Puglia-s me mjete lundruese, ndërsa gjatë arrestimit është sekuestruar sasi e madhe droge. 

Në operacion kanë marrë pjesë 200 forca policie, ndërkohë hetimi ka filluar që në vitin 2016.

Identiteti i 20 shqiptarëve të arrestuar:

1-Dritan Naci, 31 vjeç


2-Mariglen Shusha, 31 vjeç


3-Marlian Aliaj, 22 vjeç


4-Andi Peshku, 24 vjeç


5-Vullnet Daci, 28 vjeç


6-Gezim Bircaj, 53 vjeç


7-Malton Lleshi, 34 vjeç


8-Fiqiret Seferi, 53 vjeç


9-Ernest Peza, 26 vjeç


10-Leonidha Sejdiaj, 51 vjeç


11-Elton Ismaili, 38 vjeç


12-Ferhat Hajdini, 44 vjeç


13-Vullnet Cila, 38 vjeç


14-Shpetim Shehi, 38 vjeç


15-Donial Drolli, 28 vjeç


16-Ibrahim Xhihani, 25 vjeç


17-Ergen Seferi, 27 vjeç


18-Arian Kërtusha, 47 vjeç


19-Senat Hallunaj, 22 vjeç


20-Hamid Seferi, 24 vjeç

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ish deputeti: Rama dhe Basha do dalin bashkë këto zgjedhje… Kujtoni se ata nuk bëjnë takime të fshehta?
Drithëruese nga Shkodra, Gjoni mbush fletët e bardha me lot! Shikoni ç’shkruan në LETËR për XHELATIN E TIJ »
Article Logic
Execution time: 0.023641109466553
array(1) { ["section"]=> string(99) "itali-arrestime-masive-per-trafikim-droge-zbulohet-identiteti-i-20-shqiptareve-lista-me-emra-113226" }