Itali, sekuestrohen 300 kile kokainë me vlerë 30 milionë euro, ishte fshehur në kontenier

Publikuar tek: aktualitet, më 17:12 13-03-2018 Itali, sekuestrohen 300 kile kokainë me vlerë 30 milionë euro, ishte fshehur në kontenier Pamjet e drogës së sekuestruar dhe anija Dimitris C

Kapen në portin e Xhenovas në Itali 300 kile kokainë e pastër.

Droga u gjet në një kontenier me një anije Dimitris C. Droga ishte fshehur në kontenier dhe ishte e destinuar për disa porte evropiane.

Sinjali I parë për prezencë droge në bord erdhi nga kapiteni I anijes, shpjegon prokurori I Genovas Francesco Cozzi. Droga vinte nga Kili, Ekuador, Malta, Itali dhe ndoshta mbërrite në Spanjë. Droga u gjet edhe me ndihmën e qenëve antidrogë, në një anije shumë të madhe si ajo Dimitris C. Sapo u panë pakot plastike u vu re qartë se për cfarë bëhej fjalë.

Në këtë moment, u ndaluan të 28 njerëzit në bordin e anijes për të parë se kush e transportonte drogën me vlerën 30 milionë euro.

Një 40 vjecar nga Tanzania konfermoi përpara autoriteteve se kishte rol në transportin e drogës. Mbetet për tu bërë e qartë se kush do të ishte destinacioni final I drogës, ndoshta Spanja meqënëse anija do të shkonte në Barcelonë dhe më pas Valencia.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dita e verës vjen me shtërngata, ja qytetet e rrezikuara nga përmbytjet
EKSKLUZIVE/ Flet Toni, djali i OFICERIT të vrarë me 7 plumba: Ja kush e urdhëroi VRASJEN më 13 mars (Nxjerr EMRAT E POLITIKANËVE- Fiset Çapja-Mema) »
Article Logic
Execution time: 0.017132043838501
array(1) { ["section"]=> string(94) "itali-sekuestrohen-300-kile-kokaine-me-vlere-30-milione-euro-ishte-fshehur-ne-kontenier-113137" }