Italia dëbon xhihadistët

Publikuar tek: bota, më 20:33 18-01-2015 Italia dëbon xhihadistët

 

Ministri i Brendshëm italian, Angelino Alfano bën me dije se Italia ka dëbuar nëntë persona të dyshuar si xhihadistë si dhe ka publikuar listën me 100 emrat e tjerë, si pjesë të lëvizjeve ekstremiste islamike.

 

“ Pesë tunizianë, një egjiptian, një turk, një marokien dhe një pakistanez janë dëbuar nga vendi.

 

Të tjera dëbime do vazhdojnë"- citon Alfano.

 

Italia, duket e vendosur në luftën e saj kundër ekstremistëve islamikë.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031953096389771
array(1) { ["section"]=> string(28) "italia-debon-xhihadistet-888" }